Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Proč seedovat

Seedování (alias manoření) je jediný způsob, jak se dostat k většímu množství materiálu za rozumnou cenu a rozumný čas. Navíc jako vlastníci manoru máme výhodu, že z vyměněných plodů můžeme dále těžit - dají se v hradu vyměnit za svitky, krystaly a podobně.

Jak seedovat

Není nic jednoduššího - navštívíte manor managera, zakoupíte u něj semena a harvester, ty umístíte do rychlého panelu a můžete začít. Po targetnutí moba kliknete na semeno (oseedujete), po zabití kliknete na harvester (sklidíte plody).

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

  Obrazek
  

 

 

 Jaká semena koupit a kde seedovat

Semena jsou omezena levelovým rozpětím a místem, kde je lze seedovat. Semena zakoupená v Dionu lze seedovat pouze v okolí Dionu, seed koupený v Giranu zase v okolí Giranu atd.

Abyste sklidili více plodů z jednoho semene, je dobré, aby váš char byl lehce nad levelovým rozpětím udaným u semen. Moby by pak měly odpovídat rozmezí. Násobky HP mobů zvyšují počet sklizených plodů.

Příklad:
char lvl 42 - zakoupím v Dionu semena red cobol (26-36) či chilly cobol (29-39) a půjdu je seedovat do Pilgrim's Necropolis (32+, moby 4x HP).

Výměna plodů za odměnu

S plody se vrátíte k Manor Managerovi a kliknete na link Tally up... - objeví se tabulka s plody, které máte naseedované. Vidíte, které z plodů se v té dané oblasti vykupují, kolik zbývá odměn (Remaining), jaká je výkupní cena (Buy Price), druh odměny (reward), kolik máte plodů (My Crops) a kolik jich chcete prodat (sales) - tam je zatím nula. Kliknete na Edit Sales nebo dvakrát poklikáte na řádek s plody.

Obrazek

 Obrazek

Objeví se další tabulka.Tady si můžete zkontrolovat typ plodu a odměnu za něj. V nabídce oblastí může být víc manorů, vyberete tedy ten s požadovanou odměnou a případně vyšší Buy Price. Dole v roletce tedy vyberete správné území a počet plodů, které chcete prodat. Klik na OK. Vrátíte se na tabulku Crop Sale. Počet plodů, které chcete vyměnit, je již vyplněn. Vše zkontrolujte (hlavně druh odměny) a klikněte na OK. Tím je výměna hotová.Obrazek

 

 Manor Manager také nabízí informace o stavu manoru. Klikněte na link View Manor Status. Pro vás jako uživatele jsou zajímavé zejména druhá a třetí záložka. V Basic Info se dozvíte, jaká semena se  dají koupit a seedovat a jaké jsou z nich odměny.

Obrazek

V záložce Current Crops zjistíte, kolik zbývá v manoru odměn a jaká je buyback price (i pro plody, které nemáte u sebe). Všimněte si roletky, kde se dají zobrazit jednotlivé manory (nemusíte obíhat města). Roletka Current - Next vám ukáže, jak bude manor nastaven další den (mění se vždy ve 20:00 a nové nastavení platí od 20:06).

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ooo :)

(Miluška, 8. 4. 2009 20:47)

děkuji, hlavně že to k něčemu je :)

super

(Mářa, 7. 4. 2009 17:35)

super, profi a úžasný !!!

re:

(Miluška, 7. 4. 2009 7:06)

jsem ráda, že to někomu k něčemu bude :)

paraaaada

(traktor, 6. 4. 2009 21:31)

nadhera, to je presne to co jsem potreboval ;-)